
Elég sokat kellett várni a folytatásig, és a veszély benne is volt, hogy vajon lesz-e olyan szintű, színvonalú, mint az első rész. Én is izgultam, és mivel közben ebben a szférában kezdtem el dolgozni, éreztem a bizsergést az ujjamban, hogy esetleg talááán egy ceruzavonást húzhatok a filmben majd, hogy legyen mit mesélni ugye az utókornak. Azt, hogy ez mennyire sikerült, mindenki döntse el, nem az én tisztem kritizálni, no meg persze, mint mindenkinek, nekem is magam fele hajlik a kezem, büszkén mondhatom, hogy nem pár vonallal vettem részt a filmben.
Tökjó, hogy a trailerbe bekerült a jelenetből is amit rajzolhattam:
A dolog szépsége az volt, hogy jó szakemberek kezébe került a dolog, a hajó kormányosai közt egyetemi jóbarátok, koliszoba szomszédok ültek. Persze Ternovszky Béla bátyánk nem ma kezdte a szakmát, de Csákovics Lajos ( animációs rendezés ) , vagy Weigert Miklós ( látványvilág ) sem okozott csalódást.
Egészen pontosan 14:37-től, egy fel FADE -től indul, közel 5 perces szakasz, aminek a LAY-OUT ( jelenet - beállítási rajzok )rajzolói teendőit láttam el, meg csináltam háttér terveket.


Nos hogyan is néz ki egy efféle jellegű munka menete.
Első lépésként, amikor kiderül, hogy na, akkor indul a menet, akkor aláírunk egy szerződést, titoktartási, meg minden ami ilyenkor kell, így aztán nem is tudok jó kis izgalmas képekkel szolgálni, itt a blogon, csak részben, meg neten fellelhető anyagokkal, amiket ugye nem én töltöttem fel...
Tehát belevágva a közepébe, miután megvan az ötlet, irodalmi forgatókönyv, elkezdik a szakemberek kidolgozni a párbeszédeket, történetet, elkészül a képes forgatókönyv, szaknyelven storyboard . Ez tulajdonképpen egy képregény, rendezői instrukciókkal.
Eközben bőszen dolgoznak a háttér, és figuratervezők, kezdik kidolgozni a karaktereket, főbb mozdulatokat, mint például Lajos a Főnök esetében a mozdulatok felvázolásával:


Ezek a rajzok fontosak az animátorok részére, ebből rakjuk össze a karakter karakterét ( világos, a szél fú, a föld kerek ... ), no meg fontosak a LAY-OUT-ok, azaz a beállítás, kép-tervek, a háttér kivágása, hogy és mekkora benne a karakter, és efféle nyalánkságok. A legtöbb esetben ekkorra elkészül már a hang is, erre dolgozunk, fülhallgató fel, majd egy un. expo-listában jelölve meghatározzuk melyik másodperc melyik pillanatában milyen pózban legyen a karakter ( egy másodperc 25 képkocka, ami minimum 12 rajz, ha minden rajzot 2x fotózunk ). Ezekből a rajzokból szoktuk összevágni az animatikot, mozgás teszteket.
Egy ilyen rajz egészen pontosan így néz ki, igen na az ott már az én asztalom, meg a mágikus csoda-cerka.

A post apropója, hogy május 31. vasárnap 19.05 az RTL KLUB leadja a filmet, aki esetleg nem látta volna moziban, vagy nem szerezte be kötelezően DVD-n.
Ezúton is köszönöm, hogy részt vehettem a filmben, tényleg öröm volt együtt dolgozni a stábbal, és bocs, hogy nem említettem meg mindenkit :-)